18 червня 2021 Київ, НСК «Олімпійський», вул. Велика Васильківська, 55

Компанія YouControl, учасниця виставки iForum, розробила низку продуктів спеціально для підтримки бізнесу в умовах карантину, а також для сприяння боротьбі з поширенням COVID-19 в Україні. Розповідаємо детально про те, як допомагають компаніям, лікарням і пересічним користувачам інформаційно-аналітичні інструменти.

Карантин — це випробування, у яке поринули всі відразу

Команда YouControl миттєво перейшла на дистанційну роботу, а ті, кому обов’язково потрібно було з’являтися в офісі, робили це за погодженим графіком, щоби не перетинатися один з одним і не підвищувати ризики зараження.

Думки про важливість добре побудованої віддаленої роботи наштовхнули нас на ідеї низки нових інструментів, які ми впровадили протягом першого карантинного місяця, але про них ми розповімо трохи пізніше. Тому що найперше, що ми зробили, — це кинули всі сили на ініціативи, які полегшують закупівлі для лікарень.

Відкрили доступ та навчили перевіряти підрядників

У двадцятих числах березня ми надали безоплатний повний доступ до системи YouControl державному підприємству «Медичні закупівлі України». Саме це підприємство формує запит на закупівлі в опорні лікарні регіонів.

Державне підприємство отримало доступ до повного досьє, яке включає експрес-аналіз. Він допомагає виявити основні чинники ризику співпраці з контрагентами. Також система надає інформацію щодо наявності дозвільних документів та ліцензій, структури власників, податкового боргу, показує зв’язок компанії з національними публічними діячами, фінансову стійкість, матеріальну спроможність, а також судові документи.

Майже відразу після цього ми відкрили повний доступ до системи всім, хто допомагає собі та медикам під час епідемії: громадським організаціям, благодійним фондам, бізнесу, який закуповує антисептики та засоби захисту для персоналу.

Серед тих, хто звернувся за доступом, було багато новачків, тобто людей, які вперше стикалися з подібним сервісом перевірки контрагентів. Тому ми вирішили допомагати шукати потрібну інформацію в системі за запитом на гарячу лінію.

Наприклад, про що може свідчити статутний капітал компанії в 1000 гривень? Або, якщо виявиться, що директор є відповідальною особою в декількох компаніях, — які ризики це несе? Які саме ліцензії є у вашого потенційного контрагента та чи відповідають вони заявленій діяльності — усі ці дані необхідно розшифровувати. І для цього ми відкрили гарячу лінію. Вона працює й зараз.

 

Тому, якщо вам потрібна перевірка медпостачальника, дзвоніть 044–334–50–90

 

Дані потенційних контрагентів перевірять за допомогою системи YouControl та розтлумачать, що вони означають. Лінія працює щоденно з понеділка до п’ятниці з 9 до 18 години.

Онлайн перекладається як «ефективно»

Жорсткий карантин виявив вразливість українського бізнесу, про що ми навіть зробили докладне дослідження, яке показало значне зниження ділової активності (але позитивні тенденції ми теж побачили). Крім того, нові умови роботи змінили пріоритети та поставили на перше місце для бізнесу:

  • швидкість прийняття рішення про закупівлі;
  • питання щодо ризиків неповернення боргу або коштів за товар, наданий у кредит;
  • організацію роботи відділу закупівель та служби безпеки;
  • наймання персоналу та моніторинг змін у його діяльності віддалено;
  • перевірку іноземних постачальників, у яких українці активно закуповували захисні засоби, антисептики, ШВЛ і ліки.

Пошук відповідей на ці питання став для нас головним завданням. Тому вже на початку квітня ми запустили інструмент «Кредитний ліміт», котрий демонструє обсяг прийнятного й максимально можливого кредиту. Алгоритм на основі фінансових даних прогнозує, який обсяг можна дати в кредит.

Медпостачальників з-за кордону значно побільшало під час епідемії. Тому для простішої та швидкої перевірки іноземних контрагентів ми впровадили пошук YouControl в іноземних реєстрах. Ми стали першим офіційним дистриб’ютором Європейського бізнес-реєстру на території України, який дає змогу отримати дані про компанії 19 країн. А також, підключили британський державний реєстр.

Щоби спростити взаємодію колег, котрі опинились віддалено один від одного, ми розробили інструмент «Групи». Він полегшує процес передачі даних. У такий спосіб можна ділитися «чорними» списками або ж, навпаки, надійними контактами, що значно зменшує ризики співпраці компанії з ненадійними контрагентами або взагалі шахраями.

Моніторинг фізосіб, який ми впровадили наприкінці квітня, допоможе бачити зміни в діяльності та житті людини. В умовах постійної дистанційної роботи важливо мати інструмент, що дозволяє отримувати актуальну інформацію про наявність або появу боргів, штрафів, судових рішень та інших фактів, які можуть вплинути на роботу людини та компанію-роботодавця.

Тепер роботодавці, керівники, HR-менеджери та служби безпеки можуть контролювати діяльність персоналу: чи не зареєстрували вони на себе нову фірму або чи не відкрилась щодо них кримінальна справа.

Протидія епідемії

Нам хотілось посприяти вирішенню критичної ситуації з лікарнями, використовуючи наші компетенції. Так, ми запустили новий соціальний проєкткарту медичного забезпечення, яку ми презентували на початку квітня. Це не просто інформація про кількість антисептиків, ШВЛ, масок і ліжок у лікарнях, але і прогноз захворюваності та статистика зараження лікарів. Така карта вкрай необхідна в умовах жорстких дедлайнів, які ставить перед нами епідемія, адже вона інформує в режимі онлайн про реальні потреби медиків і тренди розвитку захворюваності.

Над картою працювали фахівці YouControl, включно із засновником та CEO компанії Сергієм Мільманом, аналітиком Романом Корнилюком, а також продакт-менеджером Дмитром Усмановим. Вони працювали як у робочі, так і у вихідні дні та у свій вільний час.

Усього від ідеї до першого релізу пройшло 2 тижні, за цей час вдалося навіть видобути дані від МОЗ. За допомогою таких громадських організацій, як StateWatch, «Канцелярська сотня», «Восток SOS», «Західна енергетична сім’я» та за сприяння Директорату з питань регіональної політики та децентралізації Офісу Президента України ці дані були викладені в публічний доступ на сайті Кабміну і з часом почали регулярно оновлюватись. Найскладніший етап було подолано. Далі почалась робота над візуалізацією за допомогою інструменту Tableau. Через деякий час додали дані Національної служби здоров’я України, щоб опрацювати статистику захворюваності.

Дані зі звітів медзакладів автоматично аналізуються системою, на основі чого розраховується показник, на яку кількість днів вистачить ресурсів лікарні, відповідно до алгоритмів МОЗ.

Ми зробили карту як інструмент, який допоможе оперативно реагувати на ситуацію в лікарнях державі та волонтерській спільноті. Використовують карту бізнес та благодійники, громадські організації, всі ті, хто шукає можливості ефективно допомагати лікарням. А також усі українці, яких цікавить розвиток захворюваності в їхньому регіоні та рівень забезпечення лікарень, знаходять на ній всю необхідну інформацію.

Користуватися картою інтуїтивно просто, хоча даних багато, ми постаралися їх логічно розділити.

На основному дашборді віконця з інформацією про обладнання, лікарів, ліжка та захворюваністьНа самій карті можна вибрати дані щодо регіону, міста чи окремої лікарні, також можна обрати параметри, які показують залишки або потреби — серед них ШВЛ, тести, обладнання, індивідуальний захист.

Наприклад, у разі вибору параметра «Лікарі» можна дізнатися, скільки лікарів у денній зміні або нічній, а також, які лікарі задіяні або можуть долучитися до боротьби з коронавірусною інфекцією. Доступна статистика щодо захворюваності лікарів на Covid-19.

В оновленій карті можна побачити тижневий прогноз захворюваності на коронавірус в українських регіонах. YouControl створив алгоритм, який вибудовує графіки потенційного поширення захворювань в областях. Для наочності взяті сценарії поширення Covid-19 в трьох регіонах Італії — Ломбардії, Тоскані та Сицилії. Починається відлік після п’яти підтверджених випадків коронавірусної інфекції на 100 тисяч населення.

Сценарій Тоскани — це усереднений варіант поширення захворювання, сценарій Сицилії — найспокійніший, а Ломбардії — найбільш песимістичний. 

Розрахунок прогнозованої кількості хворих в Україні базується на щоденній статистиці МОЗ

Протягом місяця картою скористались 34 000 разів. Хоч вона і виникла більше як антикризовий інструмент, ми вже бачимо потенціал її подальшого використання. Карту та схожі інструменти можна використовувати для підтримки лікарень та медиків, у яких і в докарантинне життя було багато потреб.

Алгоритми, які допомагають будувати прогнози та сценарії поширення коронавірусу, можна використовувати так само для розуміння розвитку інших хвороб на території нашої країни. Карта ще буде розвиватися, тому що епідемія ще не подолана. Її функціонал та можливості ще будуть значно розширені.

Організовано зусиллями волонтерів компаній

Спонсори та партнери 2021

Титульний спонсор
Генеральний спонсор
Спонсор Main Stage
Спонсор залу «Інтернет-технології»
Спонсор залу «Майбутнє»
Спонсор залу «Реклама і просування»
Спонсор Міста Майбутнього
Книжковий партнер
Будівельний партнер
Relax-партнер
Автомобільний партнер
Преміальний партнер
з онлайн-маркетингу
Спонсор
Спонсор
Логістичний партнер
Технологічний партнер
Digital-партнер
Інвестиційний партнер
Поліграфічний партнер
Водний партнер
Технічний партнер
Медичний партнер
Партнер розсилки
Cпонсор

Інфопартнери 2021

Генеральний інформаційний партнер