18 червня 2021 Київ, НСК «Олімпійський», вул. Велика Васильківська, 55

З 2011 року інтернет-магазин kniga.biz.ua виступає книжковим партнером iForum – найбільшої IT-конференції східної Європи. Цей рік не є виключенням. Але, у зв’язку введенням карантину, iForum-2020 довелося перенести на осінь. Та життя не зупинилося, люди продовжують цікавитись літературою, шукають профільні видання та купують книги. Адже читання – це можливість відволіктися і зберігати здоровий глузд, коли всі ЗМI навколо пишуть про вірус і пандемію. Ми дізналися у магазину, як змінилися книжкові вподобання українців за час карантину.

Загальна статистика продажів

За два місяці карантину ми вже можемо говорити про певну статистику в kniga.biz.ua. Ось декілька цікавих спостережень щодо інтересів українських читачів.

На початку карантину кількість замовлень зменшилась, звичайно. Це було зумовлено такими зрозумілими факторами як стурбованість клієнтів фінансовим майбутнім та безпечністю здійснення доставок. Також, в цей час в мережі з’явилося багато безкоштовного контенту.

Оборот магазину зменшився, якщо порівнювати цьогорічний березень до березня 2019 року:

Згодом, цифри вирівнялись з докарантинним періодом, але значно впав середній чек:

Втім, хоча в карантині впала середня вартість книги при замовленні, зате виросла кількість проданих товарів:

Покупець економить, довше обирає, шукає дешевший товар, переглядає більше онлайн-магазинів. Зараз у нас мають попит книги зі знижками, тому ми стали частіше проводити акції та влаштовувати розпродажі.

Що у фокусі під час карантину

Таке драматичне явище, як пандемія та досить жорсткі карантинні заходи породили попит на відповідну літературу. Наразі нашими бестселерами стали книги відомого філософа та футуролога Насіма Талеба. Його книги «Чорний лебідь», «Антикрихкість» та «Шкура у грі» користуються великим читацьким попитом. Адже Талеб пояснює механізми виникнення непередбачуваних ситуацій та певні шляхи їх вирішення.

Крім Талеба, читачі купують трилогію Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Книги Ренд – це основа та філософське обґрунтування будь-якого бізнесу. А зараз, в такий нестабільний період, надзвичайно важливо залишатися сфокусованим на своїх цілях та завданнях.

Взагалі, читачі шукають зараз нові шляхи та можливості не просто відновити бізнеси, які зупинилися під час пандемії, а й започаткувати нові, більш гнучкі варіанти. Тому книги, як допомогти бізнесу вижити під час кризи, досить популярні. Це й «Курс активного трейдера» Олександра Герчика, й «Жесткий менеджмент» Дена Кеннеді, «Меняйся быстрее, чем наступит завтра» Ліора Аруссі. Як відомо, криза не тільки руйнує існуючі бізнес-моделі, а й створює простір для нових можливостей. I, наразi нова книга Тимура Ворони про Дмитра Дубілета є відмінною антикризовою книгою. Фактично Дмитро Дубілет жив до кризи за антикризовими правилами.

Все, що продається добре на карантині можна переглянути тут>>>

Нові напрямки для магазину бізнес-літератури

За останні два місяці значно виріс попит на дитячу літературу, чому ми дуже раді. Адже, по-перше, це чудово, коли діти читають більше, а по-друге, в період самоізоляції книги допомагають батькам та дітям пережити таку надзвичайну ситуацію. Тому під час карантину ми значно розширили наш дитячий книжковий асортимент.

Крім ділової та дитячої літератури ми, після певних роздумів, вирішили запропонувати читачам й художню літературу. Маємо наголосити, що це інтелектуальні, розвиваючі книги, які ми вибираємо особисто, та які змінили світогляд кожного з нас. Сподіваємось, що запропоновані художні твори розвиватимуть наших читачів не гірше за nonfiction-літературу.

Проаналізувавши нашу аудиторію, ми з радістю відмічаємо, що в нас подвоїлася кількість нових клієнтів. Це зрозуміло, адже покупці були змушені відмовитись від офлайн-книгарень.

 

Згідно з даними квітневого опитування Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, збитки у кожного українського видавництва становлять більше мільйона. Але ми дуже сподіваємось, що всі видавництва, особливо невеликі й нішеві, зможуть вистояти, і після завершення карантину український ринок отримає багато нових якісних видань. І ми з радістю запропонуємо їх відвідувачам наступному iForum.

Організовано зусиллями волонтерів компаній

Спонсори та партнери 2021

Титульний спонсор
Генеральний спонсор
Спонсор Main Stage
Спонсор залу «Інтернет-технології»
Спонсор залу «Майбутнє»
Спонсор залу «Реклама і просування»
Спонсор Міста Майбутнього
Книжковий партнер
Будівельний партнер
Relax-партнер
Автомобільний партнер
Преміальний партнер
з онлайн-маркетингу
Спонсор
Спонсор
Логістичний партнер
Технологічний партнер
Digital-партнер
Інвестиційний партнер
Поліграфічний партнер
Водний партнер
Технічний партнер
Медичний партнер
Партнер розсилки
Cпонсор

Інфопартнери 2021

Генеральний інформаційний партнер