June, 18, 2021 Kyiv, NSC "Olimpiyskyi", 55, Velyka Vasylkivska str.

Від початку карантину в інтернеті тільки й розмов про те, скільки онлайн-курсів можна встигнути пройти під час самоізоляції. І ми теж публікували добірку сервісів, якими можна безкоштовно скористатися для роботи й навчання, а ще, підбирали корисні для батьків платформи, які допоможуть зайняти вдома дітей.

Та справжню картину зацікавленості українців у самоосвіті знають в Prometheus – ця платформа масових відкритих онлайн-курсів з 2014 року надає можливість безкоштовно здобувати нові знання у сучасному й зручному форматі. Про те, як вплинув карантин на роботу платформи і як надалі розвиватиметься онлайн-освіта нам розповів Іван Примаченко, засновник Prometheus, спікер конференції iForum.

Перші карантинні цифри

В перший день карантину ми зробили в спільноті Prometheus в Facebook допис з простим переліком наших курсів і закликом використати цей час для навчання. Несподівано для нас, він набрав під 20 000 репостів і став одним з найпопулярніших постів українського сегменту Facebook того дня. Ми почали здогадуватися, що настають цікаві часи.

З початку карантину на Prometheus кількість активних слухачів збільшилася в 4 рази, пройшла хвиля нових реєстрацій. За перші 5 місяців цього року ми отримали більше нових реєстрацій, ніж за весь 2019 рік. При тому, що 2019-й був найкращим з точки зору нових реєстрацій за всю історію платформи. Зараз на Prometheus вже понад 1 250 000 зареєстрованих користувачів.

На початку карантину сплеск активних користувачів був такий, що нам чи не щодня доводилося підключати додаткові серверні потужності – за що дякуємо нашим партнерам з Dragon Capital. Нарешті, в якийсь момент ми почали перевищувати ліміт переглядів відео, вбудованих з YouTube. Річ у тім, що для оптимізації витрат, ми хостимо наші відео на YouTube і вбудовуємо їх прямо на сайт.

Але YouTube обмежує кількість переглядів таких відео і на піці трафіку нам довелося терміново шукати контакти українського представництва Google і просити їх збільшити цей ліміт – дякуємо їм за блискавичну реакцію.

Пандемія як підсилювач попиту

Спостерігаючи за новинами з Азії та Європи у лютому ми вже розуміли неминучість епідемії в Україні. Тому з колегами з INgenius вирішили зробити мінікурс з науково перевіреними даними про те, що таке новий коронавірус і як мінімізувати свої ризики захворіти. Щоб встигнути, нам довелося зробити ривок і повністю створити курс за два тижні – відео, завдання, тексти, презентації… Все повністю.

Думаю, це була хороша заявка на рекорд Гіннеса у швидкості створення онлайн-курсів. Через кілька днів після появи перших випадків коронавірусу в Україні ми запустили курс: «Коронавірусна інфекція: факти проти паніки». Він швидко зібрав десятки тисяч слухачів.

Нас часто запитують, що кардинально змінилося з точки зору попиту на ті чи інші курси? Насправді, пандемія здебільшого лише підсилила існуючі тенденції. Ті категорії курсів, які були популярні, стали ще популярнішими. Це курси ІТ, бізнес-напрямку, англійської, підготовки до ЗНО. Звичайно, що деякі курси зросли більше, ніж інші. Умовно, курси підготовки до ЗНО на початку карантину зросли більше, бо школярі були вимушені перейти до навчання онлайн. Але потім і ця тенденція вирівнялася.

Подальший розвиток онлайн-курсів

Сьогодні дуже багато запитів з боку різних організацій, компаній, які хочуть створювати онлайн-курси. Освітні бізнеси переходять в онлайн, корпорації хочуть навчати співробітників без ризику для їхнього здоров’я, міжнародні організації переводять свої освітні активності в інтернет.

Це вдало збігається з планами Prometheus на монетизацію – ми прагнемо сталого розвитку платформи, яка має бути незалежною від економічних криз. А також, постійного покращення якості навчальних курсів і можливості гідно винагородити працю наших викладачів. Тому в травні ми запустили перший платний онлайн-курс Адріана Сливоцького в партнерстві з Львівською бізнес-школою УКУ.

Такі платні курси від партнерів Prometheus створюються зірковими викладачами та надають доступ до інтерактивного навчального досвіду нового рівня. Крім звичних відеолекцій і автоматизованих завдань, слухачі отримують індивідуальну оцінку своїх робіт асистентами курсу, а також живі сесії онлайн-спілкування з викладачем. Купуючи преміум онлайн-курс Prometheus, слухачі не тільки набувають нових цінних знань, а й підтримують подальший розвиток платформи і створення нових безкоштовних курсів.

Organized by the efforts of volunteers from following companies

Sponsors & Partners 2021

Title Sponsor
General Sponsor
Main Stage Sponsor
«Internet technologies» Sponsor
«Future» Sponsor
«Advertising and Promotion» Sponsor
City of the Future Sponsor
Book Partner
Building Partner
Relax Partner
Auto Partner
Online-marketing
Premium Partner
Sponsor
Sponsor
Logistics Partner
Tech Partner
Digital Partner
Investment Partner
Printing Partner
Water Partner
Tech Partner
Medical partner
Newsletter partner
Sponsor

Info partners 2021

General Info Partner